• Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

     • Do obchodów Dnia Dziecka jeszcze parę dni, ale my już dzisiaj, podczas Festynu Rodzinnego, ofiarowaliśmy dzieciom i uczniom naszej szkoły sporo radości. W tym roku festyn pod hasłem „W rodzinie siła!” rozpoczął się od przedstawienia cyrkowego, w czasie którego artyści zachęcali do występów także widownię. Po występie cyrku „Heca” na dzieci czekały kolejne atrakcje – konkurencje sportowe, konkursy, stoiska edukacyjne, tańce i nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drawsku Pomorskim. O oprawę muzyczną zadbał DJ Marek, zaproszony przez Radę Rodziców. W zabawach uczestniczyli także uczniowie ze szkoły w Strasburgu, których wraz z Panią Burmistrz Strasburga gościliśmy w progach naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w organizację festynu i oczywiście liczymy na równie dużą pomoc za rok.

     • Tydzień Sportu Europejskiego

     • W dniu 22.05.2019r. w szkole w Mielenku Drawskim na hali sportowej odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców i Dziewcząt Szkół Podstawowych. Zawody rozegrano w ramach Tygodnia Sportu Europejskiego i była to już IV edycja tych rozgrywek.

      Turniej poprzedzało spotkanie profilaktyczne na temat „Szkodliwych dla zdrowia i życia konsekwencji zażywania narkotyków i dopalaczy”. Zajęcia te poprowadzili pracownicy Powiatowej Komendy Policji w Drawsku Pomorskim.

       

      Do turnieju zgłosiły się cztery szkoły wystawiając łącznie 8 zespołów (cztery dziewcząt i cztery chłopców):

      1. SP Mielenko Drawskie – jako gospodarz.

      2. SP Nętno.

      3. SP Ostrowice.

      4. SP Nowe Worowo.

       

      Klasyfikacja końcowa – dziewczęta:

      I miejsce SP Nętno,

      II miejsce SP Mielenko Drawskie,

      III miejsce SP Nowe Worowo,

      IV miejsce SP Ostrowice,

       

      Klasyfikacja końcowa – chłopcy:

      I miejsce SP Nowe Worowo,

      II miejsce SP Nętno,

      III miejsce SP Ostrowice,

      IV miejsce SP Mielenko Drawskie,

       

      Nagrody ufundował Burmistrz Drawska Pomorskiego, Pan Krzysztof Czerwiński.

     • Wojewódzki Turniej BRD

     • W dniu 21.05.2019r. odbyły się eliminacje wojewódzkie w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii starszej. Nasza szkoła wygrywając eliminacje powiatowe reprezentowała powiat drawski w tych rozgrywkach.

       

      Uczniowie z naszej szkoły w składzie: Paweł Częścik, Justyna Sucharska oraz Norbert Śliwczyński rywalizowali w następujących konkurencjach:

      1. Test wiedzy.

      2. Skrzyżowania.

      3. Pierwsza Pomoc.

      4. Rowerowy Tor Przeszkód.

      5. Miasteczko Rowerowe.

       

      W turnieju wzięło udział 20 szkół z całego województwa. Nasza szkoła uplasowała się na IX miejscu.

     • FESTYN RODZINNY

     • Uwaga!!!

      Szczegółowa informacja o przyjeździe dzieci do szkoły w zakładce Uczniowie i rodzice - Dojazdy i odjazdy. Odjazd ze szkoły o godz. 12.30-13.00.

      Na festyn rodzinny każde dziecko przychodzi z własnym kubeczkiem i własną łyżeczką. Nie będzie plastików! Ten akcent festynu ma na celu przybliżenie kwestii związanych z edukacją ekologiczną. Już niebawem - 5 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Przynieśmy na festyn własne łyżeczki i kubeczki - bądźmy eko!

     • Spotkanie z pisarką i malarką panią Izą Niewiadomską – Labiak

     • W czasie spotkania, które miało charakter warsztatowy, uczniowie klasy I i II poznali książki autorki oraz uczestniczyli w zajęciach plastycznych. Pani Iza czytała dzieciom fragmenty swoich książek, prezentowała je, pokazywała ilustracje oraz zadawała tematyczne zagadki. Dzieciom bardzo podobały się wierszowane historyjki o zwierzętach, a w szczególności: ,,Robaki nie robią draki'', ,,Motyle są tutaj na chwile”, ,,Na gady nie ma rady” i inne. W drugiej części spotkania podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały techniką monotypii obrazek dla mamy. Zajęcia przebiegły w miłej i radosnej atmosferze. Liczymy na kolejne spotkania z panią Izą, którą serdecznie zapraszamy do naszej szkoły.

     • Teatralny sukces klasy I

     • 10 maja 2019r. o godz.10.00 w Czaplineckim Ośrodku Kultury odbyły się Powiatowe Eliminacje Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych. Wzięli w nich udział uczniowie klas I i VII – zwycięzcy eliminacji w swoich kategoriach na szczeblu miejsko-gminnym. Uczniowie klasy I pod opieką wych. J.Szustakiewicz wystawili sztukę pt.,,Nie ma tego złego...”, a uczniowie klasy VII pod opieką wych. K.Zawadzkiej sztukę pt.,,Szuflada”. Oba zespoły godnie reprezentowały naszą szkołę oraz miasto i gminę Drawsko Pomorskie wykazując się wysokim poziomem gry aktorskiej. Pierwszaki udowodniły, że jeśli chodzi o sztukę, to wiek aktorów nie gra roli i zostały laureatami tego konkursu pokonując starszych kolegów w kategorii kl.I-VI. Zdaniem wychowawcy dzieci bawiły się przy tym wyśmienicie, zarówno na scenie, jak i za kulisami. Jest to dla nich wielka przygoda, której jeszcze nie koniec. Przed nimi kolejny etap konkursu – eliminacje wojewódzkie w Świdwinie 17.05.2019r.

      Życzymy powodzenia i dobrej zabawy! Kto wie, może jesteśmy świadkami pierwszych ról przyszłych aktorów...

      Zachęcamy do przeczytania artykułu na drawskiej stronie internetowej:

      https://www.drawsko.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=241&sub=232&subsub=20&akcja=artykul&artykul=9403

     • Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

     • Chcąc uczcić 15 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej zaprosiliśmy do konkursu drużyny uczniów ze szkół naszej gminy, aby sprawdzić, która z drużyn wie najwięcej na temat krajów należących do Unii, a także jej struktur i historii. Konkurs objął patronatem Burmistrz Drawska Pomorskiego, dzięki któremu żaden z uczestników nie opuścił szkoły bez nagrody. Drużyny wzięły udział w quizie wiedzy, a także wykonali cztery zadania, gdzie musieli również wykorzystać swoją wiedzę z dziedziny matematyki oraz nowoczesnych technologii. Rozwiązywali zagadki, liczyli, kolorowali i układali klocki. Oprócz gimnastyki mózgu był także czas na gimnastykę ciała, gdyż uczniowie konkurowali ze sobą w zadaniu sportowym. Nie było czasu na nudę. 

      W konkursie wzięły udział następujące drużyny:
      - Szkoła Podstawowa w Ostrowicach
      - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Nętnie
      - Szkoła Podstawowa nr 1 im. majora Henryka Sucharskiego w Drawsku Pomorskim
      - Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Mielenku Drawskim

      Klasyfikacja końcowa:

      I miejsce - SP Mielenko

      II miejsce - SP nr 1 Drawsko Pom.

      III miejsce - SP Nętno

      IV miejsce - SP Ostrowice


      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom i gościom.

     • I miejsce w Powiatowym Turnieju BRD!

     • Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym za nami! Brały w nim udział najlepsze drużyny w Powiecie Drawskim: SP Broczyno, SP Nowe Worowo, SP Świerczyna, SP Czaplinek i SP Mielenko Drawskie. Szkoły rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: grupa młodsza - kl. V-VI i grupa starsza - kl. VII-VIII+GIM.

      Uczestnicy podczas zawodów zmagali się z następującymi konkurencjami: test wiedzy, skrzyżowania, rowerowy tor przeszkód i pierwsza pomoc. Turniej odbył się w naszej szkole, zaś organizatorami byli: Komenda Powiatowa Policji w Drawsku Pomorskim, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Straż Miejska Drawsko Pomorskie.

       

      Klasyfikacja końcowa - grupa młodsza:

      I miejsce - SP Mielenko Drawskie

      II miejsce - SP Nowe Worowo

      III miejsce - SP Broczyno

      IV miejsce - SP Świerczyna

       

      Klasyfikacja końcowa - grupa starsza:

      I miejsce - SP Mielenko Drawskie

      II miejsce - SP Świerczyna

      III miejsce - SP Nowe Worowo

      IV miejsce - SP Czaplinek

       

      Nagrody dla wszystkich uczestników ufundował Starosta Drawski.

       

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesu w Turnieju Wojewódzkim!