• Świat zawodów i rynek pracy. Zawody wokół nas.

• Juz po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalych w Drawsku ukazujących mozliwości szkół ponadpodstawowych. Ta forma doradztwa cieszy się dużą popularnościa wsród naszych uczniów. Jest bowiem doskonałą okazją podpytanie swoich starszych kolegów o realizację swoich marzeń, pasji, zainteresowań na terenie powiatu drawskiego.

• Święto Niepodległości...ślubowanie klasy pierwszej

• .

Dla uczniów klasy I 7 listopada był dniem wyjątkowym. W obecności znakomitych gości złozyli slubowanie i zostali pasowani na uczniów. Uroczystość była połączona z obchodami Święta Niepodległości oraz patrona szkoły. Uczniowie klasy VIII przygotowali krótki rys historyczny nawiązujący do zblizającego  się święta. Obchody świeta Niepodległości były również okazją do podziękowania statuetką Kryształowego Orła Kołu Łowieckiemu Ostoja w Olesznie, które reprezentował Pan Mieczyslaw Długosz oraz Państwu Małgorzacie i Pawłowi Bieć za działania na rzecz rozwoju szkoły. Podczas spotkania dyrektor szkoły otrzymała z rąk prezesa Związku Sybiraków w Drawsku Pomorskim  Pana Mieczysława Lenkiewicza wyjątkowe odznaczenie... złotą odznakę Sybiraków.

• Czy znamy rośliny wodne?

• Jeszcze nie dokońca dobrze wybrzmiał pierwszy dzwonek w tym roku, a już nasi uczniowie  uczestniczyli w konkursie wiedzy o roślinach wodnych. Konkurs przygotował Zachodniopomorski Uniwersytet  Technologiczny w Szczecinie. Do finału, który odbędzie się w Szczecinie zakwalifikowało się 5 naszych uczniów.

• Bezpieczni razem

• Już w pierwszym tygodniu września uczniów klas 0-III odwiedzili funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Drawsku. Bezpieczna droga do szkoły, zachowanie w szkole i autobusie szkolnym, to tylko niektóre tematy poruszone z najmłodszymi uczniami naszej szkoły. Dla wszystkich były niespodzianki.

• Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

• Czas wakacji dobiegł końca. Pierwszy dzwonek oznajmił kolejny rok szkolny. Jaki będzie ten rok ? Zapewne pracowity  i z sukcesami, o które walczy każdy uczeń. Niech więc spełnią się marzenia, a czas wspólne spędzony będzie radosny i pełen przygód.